Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 34 im. Ireny Sendlerowej w Rybniku jest obszerna i nowoczesna. Oprócz bogato wyposażonych sal lekcyjnych i pracowni przedmiotowych, nasza szkoła posiada pomieszczenia przystosowane do prowadzenie zajęć terapeutycznych indywidualnych i grupowych, salę wyciszenia, pełnowymiarową i małą salę gimnastyczną rekreacyjną, salę materacową, szkolne miejsce zabaw, świetlicę szkolną, stołówkę, wielofunkcyjne boisko sportowe, boisko do piłki siatkowej plażowej, bogato wyposażony plac zabaw. Dla potrzeb naszych podopiecznych dostępna jest świetlica szkolna. W ramach zajęć świetlicowych oferujemy zabawy, gry, zajęcia plastyczne i muzyczne, sportowe, zajęcia na świeżym powietrzu. Na bieżąco uczniowie oraz rodzice mają możliwość korzystania z konsultacji pedagoga szkolnego, psychologa i pedagoga specjalnego. Szkoła posiada podjazd do wejścia głównego oraz podjazd do wejścia od strony ulicy Lektorskiej. W budynku szkoły w segmencie drugim na parterze zamontowana jest winda, która umożliwia osobom niepełnosprawnym przedostanie się na wyższe kondygnacje- pierwsze i drugie piętro oraz do piwnicy, gdzie mieszczą się szatnie dla uczniów. Poszczególne segmenty szkoły połączone są korytarzami i są oznakowane w systemie Braille'a. Dla osób niepełnosprawnych zamontowane są rampy, które umożliwiają przemieszczanie się po szkole. Sala gimnastyczna, stołówka szkolna, biblioteka  znajdują się na parterze i są dostępne dla każdego. Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych znajdują się na parkingu i są specjalnie oznakowane. Zainstalowane są tam drzwi automatyczne z fotokomórką, umożliwiające samodzielne wejście do szkoły osobom z niepełnosprawnością ruchową. Do budynku szkoły ma prawo wejść osoba z psem przewodnikiem/asystującym.