Koszykarki i koszykarze zagrali w "małym finale miejskim".

2019-03-18

Sport

Zarówno koszykarki jak i koszykarze naszej szkoły z klas 7-8 wzięli udział w "małym finale miejskim" z udziałem 4 najlepszych drużyn wyłonionych w drodze eliminacji. Koszykarze turniej eliminacyjny rozegrali w Zespole Szkół Sportowych, gdzie zajęli drugie miejsce, pokonując SP 11 i SP 16. W małym finale nasi koszykarze już tak dobrze nie grali. W pierwszym meczu przegrali z SP 36 a w meczu o 3 miejsce doznali porażki z SP 5, zajmując w całych rozgrywkach w Rybniku 5 miejsce.
Barw szkoły bronili: Arkadiusz Pipała, Daniel Goluch, Piotr Lubiak, Olaf Szpak, Marek Mika, Wojciech Demczuk, Wiktor Śliwiński, Krystian Rusek, Kamil Rojek, Oskar Gliszczyński i Bartek Musik.
Znacznie lepiej w finale miejskim wypadły nasze koszykarki, które w grupie eliminacyjnej zajęły 1 miejsce, wygrywając z SP 9 i SP 18. W finale w pierwszym meczu nasze zawodniczki wygrały z SP 5 (gospodarz turnieju) 50:43 a w meczu o 1 miejsce przegrały z SP 2 16:60. W całych rozgrywkach nasze uczennice uplasowały się na 3 miejscu w Rybniku. Naszą szkołę w turnieju finałowym reprezentowały: Vittoria Conte, Natalia Materzok, Zuzanna Kralka, Maja Kaczmarek, Emilia Grzegorzyca, Natalia Kumor, Oktawia Zdankowska, Yashina Aleksandra, Natalia Skrobol, Hania Malgrab, Alicja Fila, Agata Mleczko.
Wszystkim koszykarkom i koszykarzom gratulujemy wyników. Opiekunem zespołów jest nauczyciel wychowania fizycznego Marcin Troszka.