SZKOLNI ZDOLNI - POKAŻ SWÓJ TALENT

Beata Niewelt
SZKOLNI ZDOLNI
- POKAŻ SWÓJ TALENT

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 34 im. Ireny Sendlerowej w Rybniku
Temat: SZKOLNI ZDOLNI –POKAŻ SWÓJ TALENT
Przedmiot: zajęcia dodatkowe
Rodzaj innowacji: edukacyjno-wychowawcza
Data wprowadzenia: luty 2019
Data zakończenia: maj 2020

Opis innowacji
Zakres innowacji:
Adresatami innowacji są uczniowie klasy 4-8. Czas realizacji innowacji obejmuje rok szkolny 2018/2019 ( luty 2019 - maj 2019) z możliwością jej kontynuowania w następnym roku szkolnym.
Zajęcia innowacyjne odbywać się będą w ramach dodatkowych zajęć Szkolni Zdolni organizowanych raz w miesiącu.

Motywacja wprowadzenia innowacji:
Okres nauki w szkole jest najwłaściwszy dla rozwijania i kształtowania różnorodnych form aktywności plastycznej oraz informatycznej.
Współczesna szkoła dostrzegając zdolnych uczniów, musi wychodzić im naprzeciw, podejmując takie działania, które pozwolą rozwijać i pielęgnować ich uzdolnienia oraz talenty. Pamiętajmy, że nie zawsze uczeń zdolny plastycznie, informatycznie musi osiągać sukcesy w nauce innych przedmiotów. Dlatego tak ważne jest właściwe rozpoznanie indywidualnych możliwości każdego dziecka, a być może odkrycie drzemiących w nim, a do tej pory nieujawnionych talentów.
Wykorzystując kreatywność, pomysłowość i ciekawość świata młodego człowieka stwarzamy mu okazję do ujawnienia własnych myśli i uczuć, rozwijania ekspresji twórczej, zdolności działania i osiągania celu.
Innowacja pomoże wielu uczniom w odkrywania własnego „ja”, dostarczy przeżyć będących źródłem radości i dumy z własnych osiągnięć.
Program powstał z potrzeby wyjścia naprzeciw uczniom, którzy mają w sobie dużą chęć ujawnienia swojego talentu lecz niejednokrotnie nie wiedzą, w jaki sposób go pokazać. Jednocześnie może być wyrównaniem szans edukacyjnych uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, niedostosowanych społecznie lub zagrożonych takim niedostosowaniem.

Uczniowie innowacji:

Imię i nazwisko:
REMIGIUSZ SŁUPIK
Klasa: 8B
O sobie:
Zdolności plastyczne odziedziczyłem
po babci .
Dorośli zwracali uwagę na moje rysunki już gdy miałem 4 lata.
Najbardziej lubię przedstawiać tematy fantazy oraz anime. Maluję również pejzaże, inspiruje mnie sztuka japońska.
Szkicuję w każdej wolnej chwili, z tym wiążę plany na przyszłość.

Imię i nazwisko:
PAULINA ORLIK
Klasa: 5A
O sobie:
Zdolności plastyczne odziedziczyłam po rodzicach
oraz bliskiej krewnej, która jest absolwentką szkoły plastycznej.
Najbardziej lubię przedstawiać tematy z dziedziny fantastyki , głównie maluję postacie zwierząt, ludzi oraz martwą naturę .
Szkicuję w każdej wolnej chwili, często moje prace są prezentami dla bliskich mi osób lub znajomych.