Nasza szkoła przystąpiła do europejskiego projektu programistycznego Europe Code Week

2020-01-19

W dniach 5-20 pażdziernika 2019 nasza szkoła przystąpiła do europejskiego projektu programistycznego Europe Code Week, Ambasadorem projektu w naszej szkole jest nauczyciel informatyki p. Beata Niewelt. Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki.
Inicjatywa Europejskiego Tygodnia Kodowania została zapoczątkowana w 2013 roku przez Młodych Doradców na rzecz Europejskiej Agendy Cyfrowej. Komisja Europejska wspiera Europejski Tydzień Kodowania w ramach strategii tworzenia jednolitego rynku cyfrowego. Opracowany przez Komisję plan działania w dziedzinie edukacji cyfrowej zachęca do uczestnictwa w inicjatywie przede wszystkim szkoły. Celem inicjatywy jest dotarcie do 50% ogółu szkół w Europie do 2020 roku.