Wycieczka do fabryki bombek

2022-11-16

VIIA, VIA, IVC

Dnia 3.11.2022r. klasa VIIA, VIA oraz IVC odbyły wycieczkę do Fabryki Bombek w Wieliczce. Przed warsztatami klasy zawitały do Krakowa aby odwiedzić dawno niewidzianego Smoka Wawelskiego i odbyć spacer wzdłuż Wisły.
W samej Fabryce Bombek uczniowie zostali przywitani przez pracowników. Następnie zwiedzili sławną już na cały świat manufakturę bombek, mając możliwość poznania wszystkich etapów wykonania ozdób choinkowych. Uczniom został puszczony film na temat fabryki, a najciekawszym punktem programu okazało się samodzielne wykonanie bombek, które później uczniowie mogli zabrać do domu. W trakcie wycieczki nie zabrakło czasu na sklepik z pamiątkami, smaczny poczęstunek, pamiątkowe zdjęcia. Wszystko zostało okraszone piękną pogodą, jesiennym słoneczkiem i dużą dozą dobrego humoru.