Wycieczka do Katowic (wystawa dzieł van Gogha)

2022-12-06

VC, VIIA, VIIB

25.11.2022r klasy V c, VII a, VII b pojechały na wycieczkę do Katowic aby zobaczyć światową wystawę dzieł Vincenta van Gogha. Była to nietypowa wystawa, daleka od klasycznej formy. Dzieła tego znakomitego impresjonisty zostały zaprezentowane w zaciemnionej ogromnej sali, otoczonej dużymi ekranami.
Obrazy Vincenta van Gogha wizualizowały się przy akompaniamencie pięknej, klasycznej muzyki. Na 40 min. uczniowie naszej szkoły mogli przenieść się w cudowny świat artysty, zapoznać się z jego twórczością i poruszającą biografią.
Po wystawie klasy wyruszyły zwiedzić zabytkową, robotniczą dzielnicę Katowic- Nikiszowiec. Tam w lokalnej kawiarni „ BYFYJ” uczniowie mogli napić się gorącej czekolady i spałaszować smakowite przekąski.
Wycieczka była dla wszystkich cudownym doświadczeniem.