Podwójny sukces w Chorzowie

2023-01-30

Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek Polskich

Po raz osiemnasty w dniu 11 stycznia odbył się Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek Polskich organizowany przez Szkołę Podstawową nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi w w Chorzowie. Konkurs miał miejsce w Domu Kultury Batory. Było wielu uczestników z różnych szkół i miast od Chorzowa poprzez Siemianowice Śląskie, Rybnik, Tarnowskie Góry, Rudę Śląską po Olsztyn k/Częstochowy. Jury w składzie: mgr Małgorzata Bątorek-Gazda -przewodnicząca, mgr Joanna Wojciechowska, mgr Alina Łysikowska, mgr Elżbieta Płotkowska oceniało zmagania muzyczne.

Miło nam poinformować, że nasza szkoła również odniosła w tym konkursie sukces i to podwójny:

- zespół wokalny w składzie Naomi Raźniak, Alicja Tokarska, Alicja Maj, Michalina Mikszan, Emilia Witek, Klaudia Mętlewicz, Oliwia Weczerek, Tosia Sikora, Hanna Homola i Julia Kirylak - III miejsce

- duet w składzie Naomi Raźniak i Alicja Tokarska- II miejsce

Poziom konkursu był bardzo wysoki. Tym bardziej cieszymy się z tego sukcesu.

Monika Gonsior

W dziale Konkursy do pobrania film z występu.