Tytuł "Szkoła Patriotów" dla naszej szkoły

2023-11-30

27 listopada w Katowicach na uroczystej gali zorganizowanej przez Śląskie Kuratorium Oświaty nasza szkoła została uhonorowana zaszczytnym tytułem SZKOŁY PATRIOTÓW".
Wydarzenie to było zwieńczeniem działań naszej placówki w ramach Wojewódzkiego Projektu "SZKOŁA/PRZEDSZKOLE PATRIOTÓW", który trwał od kwietnia do października br.
Do projektu przystąpiły 222 placòwki i przedszkola, których kapituła uhonorowała 147 szkòł oraz 37 przedszkoli z całego wojewòdztwa śląskiego.
Każda z uhonorowany placówek oprócz certyfikatu otrzymała również reprezentacyjny bandolier standardowy z napisem "SZKOŁA PATRIOTÓW", który to będzie noszony przez chorążego sztandaru podczas ważnych szkolnych uroczystości oraz ziarno niepodległości-specjalną odmianę fasoli, za której uprawianie w czasach zaborów groziły represje. Każde ziarenko ma na sobie wzór przypominający orła.
Nad realizacją projektu czuwali nauczyciele uczący historii w naszej szkole: p.Beata Mielczarek, p.Barbara Dymek, p.Anna Stochaj oraz p. Rafał Fajgier.
Wielkie podziękowania dla całej społeczności szkolnej za włączenie się za wszelkie działania projektowe pokazujące że lokalny patriotyzm jest dla nas niezmiernie ważny.